Często zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania. Jeśli nie znajdziesz nurtującej Ciebie odpowiedzi, czuj się swobodnie kontaktując się z nami.

Czym jest Śmiecio?

Zajmujemy się wywozem śmieci na żądanie. Głównie tych, które nie mieszczą się w śmietniku i których chcesz się szybko pozbyć.

Jakie odpady/śmieci możeci zabrać?

Możemy zabrać prawie wszystko co mogą unieść dwie osoby.

Co zabieramy:

Drewno – stare ogrodzenie, drzwi, podłogi
Materiały budowlane – gruz, cegły, płyty karton-gips
Meble – kanapy, łóżka, szafki, materace
AGD – lodówki, zamrażarki, zmywarki, suszarki, pralki
Beton – z rozbitych czy uszkodzonych cieżek (np. kostka), czy podłogi
Odpady z ogrodu – ławki, drzewa, stare liście, gleba
Pokrycia dachowe – dachówka, blachodachówka, płytki
Odpady poremontowe – ścianki, okna, pokrycia podłóg, futryny, itp

Czego nie zabieramy:

Farb, chemikaliów, rozpuszczalników, olejów, azbestu, zbiorników po ropie, benzynie, czy olejach samochodowych.

Czy posiadacie odpowiednie uprawnienia?

Właściciele, samochody oraz pracownicy posiadają niezbędne pozwolenia oraz ubezpieczenie do wykonywania pracy.

Czemu nie możecie podać dokładnej ceny przed przyjazdem?

Cena jest uzależniona od gabarytu odpadów oraz rodzaju materiału. Nie możemy podać Tobie dokładnej ceny dopuki nie zobaczymy tego co mamy zabrać. Możesz dokonać rezerwacji usługi i uzyskać informację o cenie orientacyjnej. Na miejscu kierowcy zweryfikują cenę.

Kiedy powinienem złożyć zamówienie na wywóz odpadów?

Skontaktuj się z nami tak szybko jak to możliwe. Naszą dostępność możesz sprawdzić na dwa sposoby – dzwoniąc na infolinię lub korzystając z formularza zamówień na naszej stronie internetowej. Konieczne jest podanie dokładnego adresu.

Dlaczego spotkania umawiane są w dwu godzinnych okienkach?

Kierowcy zadzwonią 15-30 min przed przyjazdem. Dwu godzinne okienka pozwalają kierowcom uporać się z nieprzewidzianymi okolicznościami, np korkami lub pracą, która zajęłą więcej czasu niż to było zakładane. .

Czy możecie wykonać usługę kiedy nie będzie mnie na miejscu?

Klient powinien być na miejscu, kiedy przyjeżdza ciężarówka. Zadzwonimy do Ciebie 15-30 min przed przyjazdem, aby dać Ci znać, że jesteśmy już w drodze. Jeśli nie będzie Cię na miejscu, kierowcy skontaktują się z Tobą, aby poinformować o cenie usługi oraz uzyskać potwierdzenie.

Chce skorzystać z waszych usług, ale nie odpowiadają mi godziny. Czy jest możliwość wywiezienia śmieci w innych godzinach?

Skontaktuj się z nami, będzie nam miło przedyskutować tę opcję. To niebezpieczne, aby nasi kierowcy pracowali, gdy już jest ciemno. Specjalne uzgodnienia mogą być ustalone jeśli będzie taka potrzeba.

Co robicie ze śmieciami?

To zależy od rodzaju odpadu. Niektóre rzeczy zawieziemy na wysypisko, a niektóre do naszej siedziby. Tam możemy poddać je sortowaniu i segregacji. Staramy się, aby jak największa liczba odpadów była poddawana recyklingowi.

Czemu nie zabieracie materiałów niebezpiecznych?

Z materiałów niebezpiecznych zabieramy tylko róznego rodzaju urządzenia elektryczne (np. lodówki, drukarki, telewizory, monitory itp. itd.). Natomiast nie zabieramy rzeczy typu azbest, farby, czy inne środki chemiczne, lub przedmioty nimi zanieczyszczone z tego powodu, że ani kierowcy, ani nasze samochody nie posiadają odpowiednich uprawnień.

Czy możecie przewieźć moje rzeczy z jednego miejsca w inne?

Nie jesteśmy specjalistami od przeprowadzek, ani przewożenia przedmitów z jednego miejsca w drugie. Nasze ciężarówki to mini-śmieciarki i mogą być brudne w środku. Możemy zabrać tylko te rzeczy, których już nie potrzebujesz.

Czemu pobieracie opłaty?

Samodzielnie wykonujemy cały załadunek oraz sprzątamy po sobie. Odpady są zabierane na wysypisko lub przekazywane do recyklingu. Wywożąc śmieci na wysypisko podlegamy takim samym opłatom jak Państwo.

W jakie narzędzia wyposażeni są wasi kierowcy?

Oprócz tego, że posiadają odpowiednią siłę, mają również szuflę i grabie. Czasami, też wózek lub taczkę. Nie korzystamy z maszyn ani wind samochodowych.

Czemu mam korzystać z waszych usług, a nie z wynajmu kontenera?

Dwie osoby przyjeżdzają wykonują całą pracę i sprzątają po sobię. Nasze stawki uzależnione są od ilości zabieranych odpadów i posiadamy 12 przediałów cenowych. Kontener musi być umieszczone na Twojej posesji i musisz samemu wykonać cały załadunek, i posprzątać. Płacisz też za cały kontener nie zależnie od ilości w jakiej go wypełnisz.
Jak duża jest wasza ciężarówka?
Jej pojemność to ok 12-13 m3. Jej wymiary to 3,3 x 2 x 2 m (dł/sz/wys)
Co zabieramy?